تبلیغات
آستارا نیوز - اسماعیل اسدی دارستانی 09119812795
سلام بر همه ی جویندگان فهم و بصیرت ،پایگاه اطلاع رسانی مهندس سعید پوواجد / بندر آستارا09363212161

اسماعیل اسدی دارستانی 09119812795

سه شنبه 27 دی 1390 12:48 ق.ظ

نویسنده : آستارا نیوز سلام بر همه ی جویندگان فهم و بصیرت ، پایگاه اطلاع رسانی مهندس سعید پور واجد /بندر آستارا 09363212161

 

ادعای تازه خبرگزاری فارس علیه مهدی هاشمی‌رفسنجانی

انتخابات - خبرگزاری فارس، مهدی هاشمی رفسنجانی را به همدستی با بی.بی.سی متهم کرد.

 

خبرگزاری فارس به نقل از یک خبرنامه گمنام دانشجویی ادعا کرد:

پس از کشف مکان اصلی ستاد جنگ و عملیات روانی میرحسین موسوی در برج 10 طبقه ای واقع در قیطریه، شواهد و اطلاعات بسیاری در مورد ارتباط تنگاتنگ تشکیلاتی ستاد موسوی با بی بی سی فارسی به دست آمد.

بر اساس این گزارش، در ستاد مستقر در این برج 10 طبقه که متعلق به "م.ه " است، استودیوی ضبط برنامه‌های انتخاباتی کشف شد که متعلق به شبکه بی‌بی‌سی فارسی بوده و از این مکان برنامه‌های مکرر تلویزیونی برای پخش در این شبکه ضبط می‌شده است.

لازم به ذکر است، مدیریت ستاد عملیات روانی مذکور را "محسن امین‌زاده " از اعضای اصلی حزب مشارکت بر عهده داشته است.

ارتباط تشکیلاتی بی‌بی‌سی فارسی با ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی آنجا عمیق‌تر می‌شود که بدانیم سردبیری این شبکه تلویزیونی که با مصوبه مستقیم مجلس انگلیس آغاز به کار کرد را فردی به نام "علی‌اصغر رمضان‌پور " بر عهده دارد که وی معاون فرهنگی عطاءالله مهاجرانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت خاتمی بود.

" م  ه" نام اختصاری است که سایت‌های حامی دولت برای مهدی هاشمی برگزیده‌اند.

 

 

اختلاف‌ها درباره جایگاه مجمع تشخیص مصلحت نظام در مذاکرات بازنگری قانون اساسی

احزاب و تشکل ها - یک عضو حقوق‌دان شورای نگهبان در گفت و گو با خبرآنلاین درباره شان و جایگاه مجمع تشخیص مصلحت نظام توضیح داد.

 

دکتر حسینعلی امیری درباره علت شکل‌گیری مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تجربه نشان داد که گاهی مسائلی پیش می‌آید که بر اساس آنچه پیش‌بینی شده بود قابل حل نیست و مسائل به بن‌بست می‌رسد و در این مدت( ازسال 57 تا 68) تنش‌ها و بن‌بست‌هایی ایجاد شد که پس از چاره‌جویی‌ها موردی به ابتکار حضرت امام (قدس سره) در تاریخ 17/11/1366 مجمع تشخیص مصلحت نظام تأسیس و در بازنگری قانون اساسی در سال 1368 تحت عنوان اصل یکصدودوازدهم قوت قانونی پیدا کرد. اما در مشروح مذاکرات شورای بازنگری قانون اساسی درخصوص نقش مجمع تشخیص مصلحت نظام در قانونگذاری نظرات متنوعی ابراز شده است.

امیری در ادامه گفت: بعضی وجود آن را به استناد اینکه فقهای شورای‌نگهبان آگاه به مقتضیات زمان و مسائل روز هستند و به هنگام رسیدگی می‌توانند نظر شرعی خود را براساس مقتضیات بدهند وجود مجمع غیر‌ضروری است. بعضی وجود آن را ضروری ولی از اینکه در عرض مجلس قانونگذاری کند، ابراز نگرانی کرده اند. و بالاخره بیشترین تلقی در شورای بازنگری عبارت از این بوده است که مجمع تشخیص مصلحت نظام در مقام مشاوره و حل معضلات به عنوان بازوی رهبری عمل می‌کند و حاصل کار اصل 112 شد.
وی تاکید کرد :به هر حال نظر مجمع به شرحی که عرض کردم به همراه مجموع قانون موردنظر لازم‌الاجرا خواهد بود. به این ترتیب رسالت مجمع پایان یافته تلقی می‌گردد. بنابراین مجمع نمی‌تواند در مقام تتمیم و یا الحاق مواردی دیگر علاوه بر حل اختلاف برآید چراکه تتمیم و یا الحاق مواد قانونی تقنین محسوب و تقنین از اختیارات خاص مجلس شورای اسلامی است نه اختیارات مجمع.
 
 
 دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -