تبلیغات
آستارا نیوز - اسماعیل اسدی دارستانی 09119812795
سلام بر همه ی جویندگان فهم و بصیرت ،پایگاه اطلاع رسانی مهندس سعید پوواجد / بندر آستارا09363212161

اسماعیل اسدی دارستانی 09119812795

سه شنبه 27 دی 1390 12:49 ق.ظ

نویسنده : آستارا نیوز سلام بر همه ی جویندگان فهم و بصیرت ، پایگاه اطلاع رسانی مهندس سعید پور واجد /بندر آستارا 09363212161

انتقال کارکنان نظامی بحرین به بخش دولتی بحرین اخیرا با هدف حذف تدریجی کارمندان شیعه و بر هم زدن بافت جمعیتی کارمندان شیعه دولت آغاز شده است.

بنا بر این گزارش، اخیرا انتقال کارکنان نظامی بحرین به بخش دولتی (غیر نظامی) بویژه در سازمان تنظیم نیروی کار که نسبت کارمندان شیعه در آن قابل ملاحظه است، افزایش یافته است.

به گفته منابع نزدیک به معارضان بحرینی، این اقدام به منظور کاهش کارمندان شیعه صورت گرفته است.

در همین راستا اخیرا تعدادی از کارمندان شیعه وزارت امور شهرداری‌ها اخراج و به جای آنها اتباع بیگانه استخدام شده است.

اکثریت جمعیت بحرین شیعه است و دولت اهل سنت بحرین که تحت نفوذ دولت سعودی است، شیعه را تهدیدی علیه خود می‌داند برای همین اقداماتی برای بر هم زدن بافت جمعیتی شیعیان در دستور کار قرار داده است.

از جمله اقدامات دولت بحرین، اعطای تابعیت به جمعیت چند هزار نفری عراقی‌های بعثی است که اکثر آنها در ارگانهای امنیتی- نظامی کشور مشغول به کار شده‌اند.

در مدت اعتراضات مردمی علیه دولت این کشور در ماه‌های گذشته، بیش از ۳ هزار نفر از جمله معلمان و پزشکان زیادی از ادارات این کشور اخراج شدند.

 2-به نقل از پایگاه خبری العوامیه، نیروهای امنیتی و نظامی رژیم آل‌سعود امروز سه نفر از کسانی که نام آنها در فهرست 23 نفره وزارت داخلی این کشور قرار داشت را بازداشت.

این افراد به نام‌های "حسین علی عبد الله البراکی"، "شاه علی عیسى آل شوکان"، "موسى جعفر محمد المبیوق" از اهالی منطقه شیعه نشین الشرقیه در شرق عربستان بودند که به اتهام مشارکت در تظاهرات مسالمت‌آمیز و محکوم کردن تبعیض‌های مذهبی و طایفه‌ای اعمال شده توسط آل‌سعود بازداشت شدند.

پیش از این وزارت داخلی عربستان در اقدامی عوامفریبانه اعلام کرده بود که این افراد داوطلبانه اقدام به تسلیم خود به مراجع ذیصلاح کردند، در حالی‌که شاهدان عینی تاکید کردند، نیروهای امنیتی وابسته به رژیم پس از مراجعه به درب منازل آنها، این افراد را بازداشت کرد.

این در حالی است که سخنگوی امنیتی وزارت داخلی عربستان اعلام کرد که دو نفر دیگر از افراد این لیست 23 نفره را نیز دستگیر شده‌اند،‌ اما نامی از این افراد نبرد. ‌

رد اتهامات وزارت داخلی توسط متهمان
 
از سوی دیگر "رمزی محمد آل جمال" از فعالان عربستانی با صدور بیانیه‌ای برائت خود از اتهامات وارده توسط وزارت داخلی عربستان را اعلام و تاکید کرد که از درج نام و عکس خود در فهرست وزارت داخلی شگفت زده شدم، زیرا تمام اتهاماتی که درباره تخریب اموال عمومی، حمل سلاح و تیراندازی به سوی نیروهای امنیتی به من نسبت داده شده مضحک است.

همچنین "علی حسن احمد آل زاید" دیگر فرد متهم توسط وزارت داخلی عربستان نیز با صدور بیانیه‌ای همچون آل‌جمال برائت خود از اتهامات وارده را اعلام کرد.
 
آل‌زاید در بیانیه خود تاکید کرد که به ناحق و صرفا به اتهام شرکت در تظاهرات مسالمت‌آمیز تحت پیگرد قرار گرفته‌ام. وی با رد تمام اتهامات وارده علیه وی بر وفاداری خود به کشورش و عدم  وابستگی به هیچ کشور خارجی تاکید کرد.
 
روز گذشته الترکی، سخنگوی وزارت کشور عربستان در یک کنفرانس مطبوعاتی فهرست جدید 23 فرد تحت پیگرد به خاطر مسائل امنیتی را اعلام کرد.

الترکی با متهم کردن انقلابیون منطقه الشرقیه به ایجاد اغتشاش و آشوب برای توجیه سرکوب اعتراض‌های مردمی گفت که افراد تحت پیگرد به ایجاد آشوب و اغتشاش و از بین بردن اموال عمومی در منطقه الشرقیه متهم هستند.
 
درخواست شاهزاده سعودی برای اصلاح و تغییر
 
اما "بسمه بنت سعود"، برادرزاده پادشاه عربستان بار دیگر ضمن درخواست ایجاد اصلاحات و تغییرات در این کشور، بر لزوم دادن آزادی به مردم قبل از تبدیل آن به چالش تأکید کرد.

وی که با روزنامه "ایندیپندنت" مصاحبه می‌کرد، گفت که انتقاداتش علیه پادشاه عربستان و یا دیگر اعضای ارشد رژیم پادشاهی نیست؛ بلکه این انتقادها متمرکز بر گروهی از محافظه‌کاران است که این کشور را اداره می‌کنند.

بسمه با بیان اینکه یک شورشی و یا منادی تغییر در عربستان نیست، تأکید کرد هیچ‌گاه در ارتباط با مشکلاتی که هیچ کس مسئولیت آنها را برعهده نمی‌گیرد ساکت نمی‌نشیند؛ مشکلاتی که درنتیجه ناتوانی وزیران در انجام درخواست‌های مردم و نبود پیگیری‌ها و مجازات‌ها به وجود می‌آیند.
 
این شاهزاده سعودی تاکید کرد: در کشوری که فقیر در صورت سرقت پس از سه بار دستش قطع می‌شود، سارق ثروتمند در امان بوده و هیچ کس به او کاری نخواهد داشت.
 
برادرزاده پادشاه گفت: از میان 15 هزار نفر از اعضای خانواده پادشاهی 13 نفر گوی سبقت را از حیث ثروت از بقیه ربوده‌اند و 2 هزار نفر دیگر میلیونرهایی هستند که کسی از ترس از دست دادن دارایی‌های خود، جرأت حتی گفتن یک کلمه علیه آنها را ندارد.
 
بسمه با انتقاد از پلیس دینی عربستان که "هیئت امر به معروف و نهی از منکر" نامیده می‌شود، گفت: این هیأت با اعمال جدایی زن و مرد، و تحمیل تفکرات اشتباه بر زنان و مردان، بیشترین نفوذ را در جامعه سعودی دارد.
 
بسمه تأکید کرد: هیأت امر به معروف و نهی از منکر عربستان موجب ایجاد بیماری‌های روانی بی‌سابقه در این کشور مانند افراطی‌گری شده است.
 
این شاهزاده سعودی تاکید کرد در عربستان حقوق زنان و مردان عربستان نقض می‌شود، ولی این امر علیه زنان بسیار بیشتر مشاهده می‌شود.
 
وی گفت: علاوه بر ممنوعیت رانندگی زنان عربستانی، آنها نمی‌توانند به دانشگاه بروند و یا بدون موافقت سرپرستشان کار کنند، در حالی که ما باید برای حقوق زنان و حتی شکایت آنها درباره ضرب و شتم مبارزه کنیم، زیرا این مسائل بسیار مهمتر از رانندگی است.
 
این شاهزاده سعودی افزود: من همچنان شهروندی فرمانبری هستم و همواره از خاندان حاکم سعودی حمایت می‌کنم؛ ولی در برابر رویدادها و توزیع ناعادلانه ثروت و تقسیم نابرابر قدرت به مردم بر اساس فرمانبرداری آنها از حاکمانشان، سکوت نمی‌کنم.
 
بسمه بنت سعود از پادشاه عربستان خواست به مردم آزادی بدهد، پیش از آنکه این آزادی‌ها به چالش تبدیل شوند. این شاهزاده سعودی پیش از این نیز، بارها خواستار پایان فشارهای ظالمانه علیه زنان در این کشور شده است.
 
وی قبلا در مصاحبه‌ای گفته بود: هیچ کس در برابر بادهای تغییر که در کشورهای عربی درحال وزیدن است در امان نیست و مسئولان سعودی باید بدانند که نیازمند گفت و گوی ملی هستند.  
 
 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -