تبلیغات
آستارا نیوز - نامه اسماعیل اسدی دارستانی فعال حقوق بشر و محی زیست به دبیر کل سازمان ملل
سلام بر همه ی جویندگان فهم و بصیرت ،پایگاه اطلاع رسانی مهندس سعید پوواجد / بندر آستارا09363212161

نامه اسماعیل اسدی دارستانی فعال حقوق بشر و محی زیست به دبیر کل سازمان ملل

دوشنبه 25 اردیبهشت 1391 01:03 ب.ظ

نویسنده : آستارا نیوز سلام بر همه ی جویندگان فهم و بصیرت ، پایگاه اطلاع رسانی مهندس سعید پور واجد /بندر آستارا 09363212161

نامه اسماعیل اسدی دارستانی فعال حقوق بشر و محی زیست به دبیر کل سازمان ملل

این روزها، دوباره به بهانه ی مبارزه با تروریسم، قدرت‌های جنگ‌طلب و استعمار نو جهانی در منطقه ما بر طبل جنگی دیگر می‌کوبند.

شما نیک می‌دانید، ملت ایران به ویژه مادران ایرانی، طعم تلخ جنگ را چشیده‌اند و خرابی و ویرانی و نابودگری آن را در همه زمینة‌های اقتصادی و اجتماعی شاهد بوده‌اند.

ما صراحتا اعلام می‌داریم هنوز داغدار عزیزان شهید و تیماردار معلولین و جانبازان به جامانده از جنگ هشت‌ساله میان عراق و ایران هستیم و از این رو از جنگ و جنگ‌افروزان داخلی و خارجی بیزاریم و بنده و خانواده  پدر را دراه دفاع کشته دادیم و خود و برادران و اقوام نزذدیک  کشته و زخمی شدنددر این جنگ تحمیلی توسط عراق و ؛غرب ..

من بعنوان یک فعال حقوق بشر  که از سال 1378  بعداز بازنشستگی  زندگی ام را در صلح و حقوق بشر و محیط زیست گذشتم و پنجم کتابم در خصوص بررسی حقوق بشر و محی زیست است ..   با صراحت تمام از شما می‌خواهیم بنا برمسئولیتی که ملت‌های جهان برای پاسداری و حمایت از صلح و امنیت جهانی برعهده شما گذاشته‌اند، اجازه ندهید سرنوشت مردم رنجدیده و به ویژه جوانان ایرانی دستخوش سیاست‌های جنگ‌افروزانه ابرقدرت‌ها و سرمایه‌داری جهانی گردد.

از این رو ما از شما انتظار داریم بنا به مسولیت خطیری که بر عهده گرفته‌اید از تشدید تحریم‌های اقتصادی و قرار دادن ایران در معرض تجاوزات نظامی و اعلان جنگ به ملت گرفتار ایران خودداری کنید. از عالیجنابان می‌خواهیم تا همه سعی و توان و کوشش خود را بکار برند و از تمامی فرصت‌های قانونی و عرفی و بین‌المللی استفاده کنند تا مسیر حرکت روابط خصمانه نسبت به ملت ایران از طرف دول قدرتمند جهان تغییر کند.

ما هرگونه تحرکات خارجی و داخلی را که به منظور تحریک و تشدید روحیات جنگجویی و کینه توزی در مردم و افکار عمومی ایران و جهان صورت می‌گیرد محکوم می‌کنیم و  این تحریکات را علیه منافع ملی و سرمایه های انسانی کشورمان آن می دانیم.

من بعنوان  فعال و مدافع حقوق بشر  و نویسنده ومحقق  ملی که داخل این کشور جان و زندگی ام را دادم و معلوم نیست فردا زنده هستم یا زیر ماشین ویا... واما چون ایران را دوستتت  دارم و می خواهم ایران باصلح باشد و خود ایرانیان سر نوئشت خود را مشخص کنندو صلح ایران از شما به عنوان دبیر کل سازمان ملل و اعضای شورای امنیت مصرانه می‌خواهیم تا زمینه‌های بحث و گفت‌وگو را بدون هر گونه پیش‌شرط – که بهانه دولت‌هاست – بین دولت ایران و دولت‌های مدعی اعمال فشار نظامی و اقتصادی بر ایران فراهم آورید تا جنگ افروزان نتوانند جنگی دیگر را در منطقه و این‌بار بر ملت مظلوم ما تحمیل کنند.

جنابعالی با نگاهی به تاریخ و فرهنگ ایران زمین به زودی در خواهید یافت که مردم ایران هر اندازه از سیاست و سوء مدیریت‌های دولتمردان داخلی ناراضی باشند، باز هم مسئولیت تغییر وضعیت موجود به وضع مطلوب را وظیفه ملی و میهنی خود می‌دانند و مخالف هرگونه دخالت خارجی هستند.

 

هر ملتی جهت نیل به دموکراسی و تحقق حقوق شهروندی و حقوق بشر نیاز به فضای امن و صلح‌آمیز دارد، یقیناً  تشدید تحریم های اقتصادی و برقراری وضعیت جنگی و امنیتی دموکراسی را امری ناممکن و مطالبات و  حقوق شهروند ی را پیش از پیش غیرقابل دستیابی خواهد کردو دیدید برای صدور دموکراسی غربی  چه بر سر عراق و افغانستان آمد بدتر شد بهتر نشد..

آقای دبیر کل،  خانم‌ها و آقایان عضو شورای امنیت، ما فعالان حقوق بشر و محیط زیست ..صلح ایران مصرانه از شما می خواهیم  با گسترش زمینه‌های مذاکره و گفت‌وگو بر اساس احترام متقابل در روابط بین المللی، از تشدید تحریم ها و داغ کردن تنور جنگ در ایران جلوگیری کنید زیراشما نیز نیک می دانید  گفت وگو و مذاکره مستقیم ابتدایی‌ترین و در عین‌حال موثرترین کنش انسانی برای رفع سوءتفاهمات و رسیدن به توافقاتی در جهت تثبیت حقوق و منافع ملی  نزد ملت های توسعه یافته و در حال توسعه در  جهان می‌باشد.

ما باور داریم  پیامد های تهدیدات و تحریم های خشونت آمیزی که برخاسته از تفکر زورمداری و جنگ خواهانه می باشند، حاصلی جز تشدید خرابی ها و هدر دادن سرمایه های مادی و معنوی ملت ایران و گسترش  شعله های جنگ  و بی ثباتی فزاینده در منطقه نخواهد داشت.

مطمئن باشید دستیابی به حقوق بشر و حقوق شهروندی و دموکراسی؛ با حمایت از امنیت مردم و تکیه و تاکید  بر وحدت  ملت‌ها امکان پذیر خواهد بود. تجربه جنگ های به وقوع پیوسته در دهه های اخیر در افغانستان و عراق بیانگر این حقیقت اند که قدرتهای خارجی بااعمال زور و رفتارهای قیم مابانه و دامن زدن به کینه توزی های اقتدار گرایانه هرگز نخواهند توانست قدمی در جهت کمک به مردم برای دستیابی به مطالبات شان بردارند.

از شما می خواهیم سازمان ملل و شورای امنیت و کمیسیون حقوق بشر را بازیچه دست  غرب و قدرتهای بزرگ  قرار ندهید و به آروزی از بین رفتن دیکتاتوری و بخصوص حق وتو  و عضویت 5 کشور دایم شورای امنیت سا زمان  از سازمان ملل متحد و به امید تاسیس  امت واحد جهانی .

   اسماعیل اسدی دارستانی   نویسنده و محقق و رزونامه نگار و وبلاگ نویس  و فعال حقوق بشر و محیط  JHVDO :20/10/1390زیست  :09119812795  

تنها کاربران عضو سایت قادر بهدیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -