تبلیغات
آستارا نیوز - آستارا نیوز
سلام بر همه ی جویندگان فهم و بصیرت ،پایگاه اطلاع رسانی مهندس سعید پوواجد / بندر آستارا09363212161

آستارا نیوز

جمعه 26 خرداد 1391 12:55 ب.ظ

نویسنده : آستارا نیوز سلام بر همه ی جویندگان فهم و بصیرت ، پایگاه اطلاع رسانی مهندس سعید پور واجد /بندر آستارا 09363212161

دکتر نعیمی نماینده استارا , عضو كمیسیون امنیت ملی : مسوولان با حرکت انقلابی زمینه حضور سرمایه‌گذاران داخلی در آستارا و لوندویل را فراهم كنند

چهارشنبه 24 خرداد 1391 10:25 ب.ظ

نویسنده : مدیر مسول و سردبیر : محمدرضا اسدی دارستانی 09118284277 آستارا و ایران زمین دوستت دارم..دكتر حاج صفر نعیمی..سردار سازندگی وتحول آستارا(سردار كبیر ایران )

دکتر نعیمی نماینده استارا :

مسوولان با حرکت انقلابی  زمینه حضور سرمایه‌گذاران داخلی در آستارا و لوندویل  را فراهم كنند

 

نماینده مردم شهرستا ن آستارا  در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش مؤثر سرمایه گذاری بخش خصوصی در توسعه و عمران منطقه، از مسوولان خواست زمینه حضور سرمایه گذاران داخلی را فراهم كنند.

'محدکتر نعیمی  در نشستی مشترك با مسئولان شهرستان ماسال همچنین به نامگذاری سالجاری به نام 'تولید ملی؛ حمایت از كار و سرمایه ایرانی' اشاره و اظهار كرد: بومی كردن برخی ملزومات كشور تنها با حمایت از سرمایه گذاری امكان پذیر بوده و در این راستا نقش سرمایه گذاران بومی و جوانان پر رنگ تر است.

وی از مسئولان ماسال خواست اقدامات لازم برای جذب سرمایه گذاران در این شهرستان با اولویت میدان دادن به جوانان و سرمایه گذاران بومی صورت گیرد.

نماینده مردم شهرستان‌آستارا  در مجلس شورای اسلامی با تأكید بر لزوم آشنایی سرمایه گذاران بومی به فرهنگ منطقه افزود: شناخت سرمایه گذار بومی از ویژگی های مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی استان باعث پیشرفت سریع كارها می شود.

وی ادامه داد: حضور مسئولان در جلسات تخصصی با ارائه آمارهای عملكرد باعث می شود تا زوایای مختلف كارها مشخص شده و اقدامات برای رفع موانع سریع تر صورت پذیرد.

شكری تاكید كرد: عمده خدمت رسانی مربوط به دولت است و مسئولان باید با رفتار صحیح با مردم موجبات رضایت آنان را فراهم كنند.

وی خاطرنشان ساخت: جلسات شورای اداری شهرستان باید تخصصی و كاربردی شود تا بتوان با ارائه آمار از مشكلات آگاه شد و در جهت رفع آنها با همكاری مقامات استانی گام های مؤثری برداشت.

نماینده آستارا  در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشخص شدن تكلیف از سوی حضرت امام (ره) افزود: بنیانگذار كبیر انقلاب اسلامی مشخص كرد كه از قانون دستور گرفته و به مردم پاسخگو باشیم و باید برمبنای قانون عملكرد مسئولان تعریف شده و با پاسخگویی به مردم ، در انجام وظایف بكوشیم.

وی بیان داشت: قرائت وصیت نامه حضرت امام (ره) و شهدا در جلسات كاری باعث تذكر بیشتر شده و سبب جلوگیری از لغزش در انجام وظایف محوله می شود.

ایشان یكی از آرمان های انقلاب اسلامی را همراهی مسئولان با مردم دانست و اضافه كرد: نباید با فاصله گرفتن از مردم باعث ایجاد ترس از برخی افراد مسئول شویم بلكه باید با كمك و همراهی مردم ترس از خدا و پیش بردن درست كارها را در جامعه رواج دهیم.
دیدگاه ها : 0 نظرات
آخرین ویرایش: - -

دكتر صفر نعیمی نماینده آستارا عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس

شنبه 20 خرداد 1391 11:27 ب.ظ

نویسنده : مدیر مسول و سردبیر : محمدرضا اسدی دارستانی 09118284277 آستارا و ایران زمین دوستت دارم..دكتر حاج صفر نعیمی..سردار سازندگی وتحول آستارا(سردار كبیر ایران )
40 نماینده داوطلب عضویت در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بودند که در نهایت 28 نماینده برای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به عنوان یکی از مهمترین کمیسیون های مجلس انتخاب شدند.
بولتن نیوز: روسای شعب 16 گانه امروز جلسه داشتند که در این جلسه در مورد اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصمیم گیری شد.
جواد کریمی قدوسی در این رابطه به خبرنگار ما اعلام کرد: روسای شعب بعد از ظهر امروز شنبه 20 خرداد 91 از میان این 40 داوطلب رای گیری کردند که در نهایت 28 نماینده برای عضویت در کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی انتخاب شدند.
1.    تقوی حسینی
2.    جواد جهانگیرزاده
3.    محسنی ثانی
4.    شفیعی
5.    حقیقت پور
6.    حسینی زابل
7.    محمد عاشوری
8.    عوض حیدر پور
9.    فدایی سوری
10.    اسماعیل کوثری
11.    حسن کامران
12.    فتح اله حسینی
13.    حسین سبحانی نیا
14.    جوکار
15.    کاظم جلالی
16.    علائ الدین بروجردی
17.    مهدی ثنایی
18.    محمد حسن آقا صفری
19.    سید احمد رضا دستغیب
20.    هادی شوشتری
21.    عباس علی منصوری
22.    احمد شوهانی
23.    صفر نعیمی
24.    محمد اسماعیلی
25.    جواد کریمی قدوسی
26.    وحید احمدی
27.    مهدی دوات گری
28.    ابراهیم آقامحمدی


گزینه‌های مطرح برای ریاست کمیسیون‌های تخصصی مجلس


به گزارش  رجانیوز، انتخاب اعضای کمیسیون‌های مجلس که امروز توسط شعب پانزده‌گانه نهایی شده و فردا با تشکیل رسمی جلسات کمیسیون‌ها، اعضای هیات رئیسه آنها انتخاب می‌شوند، به تعبیر برخی از رسانه‌ها به مسابقه رالی میان نمایندگان تبدیل شده است، تا آنجا که برخی از شنیده‌ها حکایت از آن دارد که کار برای گرفتن رای به انداختن سفره‌های شام هم کشیده شده است.
 
بنابر این گزارش در بین فهرست متقاضیان برای عضویت در كمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی، حضور حداكثری بیش از 90نماینده در دو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و كمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات تاكنون بی سابقه بوده است.
 
برخی از نمایندگان علت اقبال به این دو کمیسیون را به این دلیل می‌دانند که با حضور در آنها می‌توانند مشکلات منطقه‌ای خود را بهتر پیگیری نمایند اگرچه اخبار جالبی نیز از آن درباره عدم هم‌خوانی تخصص و تجربه متقاضیان حضور در این کمسیون‌ها به گوش می‌رسد.
 
در این میان بازار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از دیگر کمیسیون‌ها با ثبت نام بیش از 40 نماینده داغ‌تر است. جالب اینجاست که برخی از نمایندگان مجلس بدون هیچ تخصص و تجربه‌ای در موضوع مربوط به کمیسیون خواستار حضور در آن هستند. مثلا یکی از نمایندگان که تخصصش کارشناسی گرافیک است، از جمله افرادی است که اولویت اولش حضور در کمسیون امنیت ملی است. یا یک نماینده روحانی که به عنوان چهره‌ای فرهنگی شناخته می‌شود و تجربه کاری در سازمان تبلیغات اسلامی دارد برای عضویت در این کمسیون اعلام آمادگی کرده است.
 
در همین حال اعتبارنامه علاءالدین بروجردی مورد اعتراض قرار گرفته و این بدان معناست که وی نمی‌تواند کاندیدای ریاست کمسیون امنیت ملی شود و باتوجه به اینکه اسماعیل کوثری نایب رییس این کمیسیون در مجلس هشتم که از اقبال خوبی هم برای ریاست کمسیون امنیت ملی برخوردار بود، این دوره گزینه اصلی برای ریاست کمیسیون پر جاذبه مجلس است. البته اگر در تعیین اعضای این کمیسیون تخصص و تجربه لحاظ شده و هم‌رزمان سابق کوثری که حالا ردای نمایندگی به تن کرده‌اند، به این کمیسیون راه یابند.
 
کاظم جلالی نماینده شاهرود و سخنگوی کمسیون امنیت ملی در مجلس هشتم از دیگر گزینه‌های مطرح برای ریاست این کمیسیون در مجلس نهم است که البته نزدیکی و قرابت خاصی هم با هیات رئیسه مجلس دارد.
 
در کمیسیون آموزش و تحقیقات شنیده‌ها حکایت از ریاست محمد مهدی زاهدی نماینده کرمان دارد. با توجه به اینکه حدادعادل اعلام کرده است که قصد کاندیداتوری برای هیات رئیسه هیچ کمیسیونی را ندارد و می‌خواهد با جدیت به فراکسیون اصولگرایان بپردازد و حجت الاسلام و المسلمین آقاتهرانی نیز در دوره قبل نامزد ریاست این کمیسیون نشد، ریاست زاهدی وزیر سابق علوم و تحقیقات بر این کمیسیون قطعی به نظر می‌رسد. اگرچه زمزمه‌هایی هم از نامزدی ' حسین مظفر' وزیر سابق آموزش و پرورش برای به دست آوردن ریاست این كمیسیون شنیده می‌شود.
 
روح الله حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اولویت خود را کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی انتخاب کرده است و با توجه به این موضوع، وی از گزینه‌های اصلی ریاست بر آن نیز محسوب می‌شود.
 
'احمد سالك' نماینده مردم اصفهان یکی از نامزدهای جدی برای بر عهده گرفتن ریاست كمیسیون فرهنگی مجلس است که احتمال انتخاب او از میان افرادی هم‌چون رمضان شجاعی كیاسری نماینده ساری، احمدرضا دستغیب نماینده شیراز و علی مطهری نماینده مردم تهران بیشتر است.
 
از کمیسیون بهداشت هم خبر می‌رسد که به احتمال فراوان "حسینعلی شهریاری" نماینده زاهدان همانند دوره قبل ریاست این كمیسیون را بر عهده می‌گیرد.
 
از مسعود میرکاظمی وزیر سابق نفت و نماینده تهران برای کمیسیون انرژی، غلامرضا مصباحی مقدم نماینده تهران برای کمیسیون برنامه و بودجه، ارسلان فتحی‌پور برای کمیسیون اقتصادی و علی اکبر آقایی و سید مهدی هاشمی برای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از گزینه‌های مطرح برای ریاست کمیسیون‌های مذکور هستند.
 
نماینده‌ای که با هزینه کردن و ریخت و پاش‌های غیرمعقول بخواهد رای دیگران را جلب کند، مطمئنا توانمندی‌ندارند
 
اما آنچه بیش از همه از مجلس انتظار می‌رود انتخاب اعضای مخصص و مجرب در حوزه فعالیت برای کمیسیون‌های تخصصی مجلس است که متاسفانه اخبار خوبی از آن به گوش نمی‌رسد که از جمله آنها لابی‌گری‌های گسترده برای انتخاب رییس کمیسیون‌هاست.
 
این گمانه که با انتشار خبر ضیافت شام یکی از نامزدهای ریاست کمیسیونی در مجلس بیشتر رنگ واقعیت به خود گرفت،  البته واکنش نمایندگان شاخص مجلس را به همراه داشت.
 
در همین راستا نماینده مردم تهران در مجلس گفت: نماینده‌ای که با هزینه کردن، دعوت دیگران و ریخت و پاش‌های غیرمعقول بخواهد رای دیگران را جلب کند، مطمئنا توانمندی‌های لازم را ندارند.
 
محمد سلیمانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره بی‌اخلاقی‌‌ برخی نمایندگان برای تصدی ریاست کمیسیون‌های مجلس ‌‌لابی‌گری‌ها در این زمینه به فارس گفت: در هر انتخاباتی اگر فردی از راه‌های غیرمرسوم،غیرمتداول، راه‌هایی که ابهام شرعی دارد و همچنین با هزینه کردن، دعوت دیگران و ریخت و پاش‌های غیرمعقول بخواهد رای دیگران را جلب کند، کاری غیرقانونی و غیرشرعی انجام داده و این اقدام او به هیچ وجه قابل قبول نیست.
 
وی ادامه داد:ملت ایران این روش‌ها را قبول ندارند و مطمئنا اگر مشخص شود که فردی دست به چنین اقداماتی زده، توسط خود مردم طرد می‌شود بنابراین باید در حوزه انتخابات توانمندی‌ها، کارآمدی‌ها، سوابق و تجربه‌ها به میان بیایند.
 
این نماینده مجلس برهمین اساس تاکید کرد:طبیعتا افراد برای انتخاب شدن باید خود را معرفی کرده و هر کاندیدایی باید مشخصات و تخصص خود را بگوید و همچنین عنوان کند "اگر رئیس کمیسیون شود‌، چه اقداماتی می‌تواند، انجام دهد" بنابراین هر فردی که کاندیداست، باید این جنبه‌ها را مطرح کند و سوابق و توانمندی‌ها خود را بگوید.
 
سلیمانی افزود:مطمئنا اینکه نماینده‌ای بخواهد دست به اقداماتی نظیر قوم‌گرایی بزند و به دیگر نمایندگان همشهری خود بگوید "چون شما همشهری و هم استانی من هستید، باید من رأی دهید"، نشان از یک ضعف دارد و کسانی که این کارها را می‌کنند، مطمئنا توانمندی‌های لازم برای ریاست کمیسیون را ندارند.
 
وزیر سابق ارتباطات ادامه داد: این گونه اقدامات طبعاتی هم دارد؛ کسی که از طرق غیر‌متداول و نامشروع به دنبال گرفتن رای دیگران می‌رود، به نحوی خود را مدیون و وابسته به آن افراد می‌کند لذا لابی کردن به آن اسم که باید دیگران را دید و به هر قیمتی رأی‌شان را گرفت، مذموم است اما اگر منظور این است که شخص خود را معرفی کند و توانمندی‌ها و برنامه‌های خود را بگوید،معقول و مورد تایید است.
 
وی در پایان به این نکته هم اشاره کرد که هر کسی بخواهد از این روش‌های غیرمعقول پستی را به دست آورد، در واقع سقوط کرده و چون به افراد توانمندتر از خود اجازه نداده آن پست را بگیرد، مردم را هم محروم کرده و این ظلمی در حق خودش و مردم است، همچنین این موضوع در سخنان و فرمایشات حضرت امام (ره) هم است که اگر کسی بداند فردی از او توانمند‌تر است، باید کنار رود و خودش نیز مبلغ آن فرد باشد.
 
نماینده با ویژگی‌های‌ مثبت برای ریاست کمیسیون نیازی به شام ‌دادن ندارد
 
دیگر نماینده مردم تهران در مجلس نیز گفت که نماینده دارای ویژگی‌های‌ مثبت برای ریاست کمیسیون نیازی به شام یا ناهار ‌دادن ندارد.
 
 سیدمسعود میرکاظمی اظهار داشت: ما نمایندگان ویترین نظام جمهوری اسلامی ایران هستیم و کسانی که در ویترین قرار می‌گیرند، ‌جزو نخبگان و فرهیختگان کشور هستند که ‌ملت ایران نیز به این دلیل به نمایندگان مجلس رای داده‌اند.
 
وی ادامه داد: رفتار نمایندگان باید متناسب با ویژگی‌هایی باشد که مردم بر اساس آن به آنها رای داده‌اند لذا نمایندگان مجلس حتما باید شایسته‌سالاری را محور کار خود قرار دهند.
 
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس وضع‌کنندگان قانون و نظارت‌کنندگان بر حوزه‌های اجرایی هستند بنابراین اگر ما خود را خط‌کش می‌دانیم و قصد داریم رفتار دیگران را با خود بسنجیم، باید این مسائل را رعایت کنیم چراکه با اینگونه اقدامات مطمئنا نمی‌توانیم ناظران خوبی بر دستگاه‌های دیگر باشیم.
 
وزیر سابق نفت بر همین اساس تاکید کرد: وظیفه همه نمایندگان است که اصول، ارزش‌ها و شاخص‌ها را در نظر بگیرند و اخلاق را در راس امور خود قرار دهند، لذا باید همواره دعا کنیم که خداوند ما را به حال خود رها نکند.
 
وی با بیان اینکه امیدوارم هیچ‌گاه نمایندگان نخواهند کار سیاسی کنند چراکه برخی دوستان نماینده فکر می‌کنند فردی سیاسی شده‌اند و دیگر باید اصول و ارزش‌ها را کنار بگذارند، گفت: در حالی که این گونه نیست و محور کار ما باید اخلاق، اصول و ارزش‌ها باشد البته همه می‌توانند ‌سلیقه خود را مطرح کنند‌.
 
نماینده مردم تهران ادامه داد: اگر نمایندگان این‌گونه عمل کنند، مطمئناً ویژگی‌های مثبت‌شان دیده می‌شود و مورد توجه قرار می‌گیرد و دیگر لازم نیست شام یا ناهار بدهد تا ریاستی به دست آورند.
 
میرکاظمی با تاکید بر اینکه لابی‌کردن برای به دست آوردن جایگاهی کار درستی نیست، گفت: لابی کردن برای اینکه فردی خود را مطرح کند و توانمندی‌های خود را بگوید، با اینکه زد و بند کند، دو موضوع مجزاست و اقدام درستی نیست.
 
ریخت و پاش برای تصدی ریاست کمیسیون ناشی از ضعف افراد است
 
نماینده اصفهان در مجلس نیز در همین خصوص گفت: برخی برای جبران نقاط ضعف‌شان کارهایی مانند شام دادن برای تصدی ریاست کمیسیون‌ها انجام می‌دهند.
 
 حجت‌الاسلام احمد سالک با اشاره به اقدام برخی از وکلای ملت برای تصدی ریاست کمیسیون‌های مجلس با ریخت و پاش و برخی لابی‌گری‌ها مانند شام دادن، اظهار داشت: حدود 8 محور از 24 محوری که رهبر معظم انقلاب برای انتخابات مطرح کرده بودند، برگشت به اخلاق انتخاباتی توسط نمایندگان بود، در پیامی هم که رهبر فرزانه انقلاب به مجلس نهم فرستاده بودند، پرهیز از توجه به موضوعات ضد ارزشی مورد تأکید قرار گرفته بود.
 
 
نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه یادآور شد: بی‌تردید چنین اقداماتی مانند شام دادن برای کسب رأی به منظور تصدی ریاست کمیسیون‌های تخصصی پارلمان با معیارهای اسلامی و ارزش‌های ما تطبیق ندارد.
 
وی با تأکید بر اینکه شایسته‌سالاری محور حرکت در این گونه موضوعات مانند تصاحب ریاست کمیسیون‌های تخصصی مجلس است، تصریح کرد: آیین‌نامه داخلی مجلس برای تصدی ریاست کمیسیون‌ها توسط نمایندگان، 3 معیار "سوابق"، "تجربه" و "تخصص" را مورد تأکید قرار داده است.
 
سالک بر همین اساس متذکر شد: وقتی عملکرد فردی در سوابق مورد بحث قرار می‌گیرد، اگر او دارای نکات ارزشی باشد، به طور طبیعی شایستگی تصدی ریاست کمیسیون را خواهد داشت اما اگر از تجربه بالا برخوردار نباشد، طبیعتاً شایستگی برای تصدی چنین مسئولیتی را پیدا نمی‌کند.
 
به گفته وی، کسی که واقعاً بنده خدا باشد و در مسیر ارزش‌های اخلاقی و معنویت گام بردارد، متوسل به این قبیل مسائل مانند شام دادن برای جمع کردن رأی به منظور تصدی ریاست کمیسیون نمی‌شود.
 
این نماینده مجلس نهم بر همین اساس تأکید کرد: باید دید نقاط ضعف این نماینده کجاست که دست به چنین کارهایی می‌زند، البته ناگفته نماند در حال حاضر جوسازی‌های فراوانی نیز علیه مجلس نهم انجام می‌شود.
وی ادامه داد: سیاست مجلس نهم "تعامل" بوده نه "تقابل" و اولین افرادی که باید به این سیاست یعنی "تعامل" توجه کنند، خود نمایندگان مجلس هستند.
 
سالک در خاتمه خاطرنشان کرد: هر چه به سمت مسائل ارزشی پیش رویم، به نفع انقلاب، نظام و ملت است، اما ممکن است برخی برای جبران نقاط ضعف‌شان، دست به کارهایی مانند شام دادن برای تصدی ریاست کمیسیون بزنند.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -