تبلیغات
آستارا نیوز - استاندار گیلان عزل شد
سلام بر همه ی جویندگان فهم و بصیرت ،پایگاه اطلاع رسانی مهندس سعید پوواجد / بندر آستارا09363212161

استاندار گیلان عزل شد

پنجشنبه 16 آذر 1391 11:24 ب.ظ

نویسنده : آستارا نیوز سلام بر همه ی جویندگان فهم و بصیرت ، پایگاه اطلاع رسانی مهندس سعید پور واجد /بندر آستارا 09363212161

 منبع  موثق در وزارت كشور در مصاحبه با آستارا نیوز كه خواستا نامش فاش نشود :  جواد قناعت استاندار گلستان، علی اکبر طاهایی استاندار مازندران و کیهان هاشم نیا استاندار گیلان در دور جدید تغییرات دولت،  جابجایی دارندو تصیم نهایی برای استاندار گیلان قطعی شد . علت  تغییرات در استان ما گیلان  به شرح ذیل است  :

گیلان یکی از پر تغییرترین استانداری های کشور به شمار می رود و از ابتدای دولت نهم و دهم شاهد 5 تغییر بوده است. از ابتدا دولت نهم  ودهم  سردار علی عبداللهی، مهندس روح الله قهرمانی چابک، سردار مهدی سعادتی و کیهان هاشم‌نیا تا کنون استاندار گیلان بوده اند.

منبع موثق افزود : مسائل زیر در جابجایی جناب آقای هاشم نیا دخیل باشد :

1-      عزل فله ای 24 نفر از مشاورین ارزشی استان

2-      مدیریت ضعیف در برگزاری کنگره میرزا کوچک خان

3-      در آستانه تعدیل قرار دادن حدود 30 نفر از نیروهای شرکتی استانداری

4-      عدم مدیریت در جلوگیری از آبستراکسیون تعدادی از نمایدندگان استان در روز برگزاری کنگره میرزا کوچک خان  (که هنگام سخنرانی ریاست محترم جمهوری سالن کنگره را به نشانه اعتراض از نحوه مدیریت کنگره ترک کردند)

5-      تذکر یکی از نمایندگان رشت در مجلس در ارتباط با تقدیم تندیس میرزا به احمدی نژاد که در مجلس گفته بود که: “تندیس عدالتی” به آقای رییس جمهور داده شد که ما متوجه نشدیم که از چه بابت و حیثی است!!

6-      عدم همراهی نمایندگان با رییس جمهور در افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی پره سر

7-      عدم مدیریت و تعامل با ائمه جمعه و جماعات که کمرنگ بودن حضورشان در کنگره موجب حرف و حدیثهایی در سطح استان شد و...

احمدی نژاد که در گذشته رکورد زنی ماهر بوده و کم نبوده رکورد های حساس و غیر قابل پیش بینی اش، ممکن است این دفعه هم وزنه ای را بالای سر ببرد که همگان متحیر بمانند و انگشت به دندان----------------------------در گفتگو با آستارا نیوز / ندیمی : بله ، من هم شنیده ام واقعیت دارد ، اما صلاح نمی دانم !


 

ندیمی نماینده لاهیجان و سیاهکل در ارتباط با اخبار جابجایی هاشم نیا استاندار گیلان  به احرارگیل گفت: گویا موضوع صحت دارد ولی من از وازرت کشور پیگیرنشدم .

 

وی در پاسخ به این سوال ما که علت این جابجایی  در این زمان چه می تواندباشد و ایا موافق این جابجایی هستید گفت : من در جابجایی قبلی هم گفتم  ما دنبال تغییراتی باید باشیم که منجر به تحولات باشد این مسئله جابجایی  وعلت آن مدیریتی نباید باشد بلکه شائبه سیاسی دارد.  چرا که هنوز چند ماه بیشتر از عمر مدیریتی هاشم نیا نگذشته است . هاشم نیا کاری جز برگزاری جلسات مستمر به پیش نبرده است زیرا  منابع و پول ندارد و صرف برگزاری جلسه هم مفید فایده برای گیلان نیست .سوال ما این است آیا آن نفری که می خواهد بیاید باخود پول می اورد ؟  رفت آمد آدم ها که مشکل را حل نمی کند . چگونه تغییر قانون انتخابات در این زمان توجیه ندارد به همان دلیل   تغییرات اینچنینی هم توجیه ندارد.  بیشتر  سیاسی و انتخاباتی است همچنانکه تغییر استاندار سابق هم ، همین بود . ببینید من با جابجایی جناب آقای سعادتی هم موافق نبودم به خاطر اینکه زمان را مناسب نمی دیدم . خوب بعضی ها گفتند بومی !  حالاهم نفری که می خواهد بیاید بومی باشد ، خیلی خوب ولی زمان ، زمان مناسبی نیست . هرچند بعید نیست.

------------------------------------

--------------------------
 

 

 نماینده تهران طی سخنانی در  مجلس رفتار و نحوه اداره جلسه مجلس از سوی رئیس و هیات رئیسه را به رفتار پادشاهان قاجار تشبیه کرد.

 

، مهدی کوچک زاده، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه در تذکری خطاب به هیات رئیسه مجلس و محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را بعد از لاریجانی برعهده داشت، گفت: تحمل بیان تذکر را داشته باشید تا متهم به رفتار قجری با مجلس نشوید.

 باهنر به دنبال این صحبت کوچک زاده خطاب به وی گفت: مقصود شما که توهین نیست؟ و کوچک زاده جواب داد: خدای نکرده چنین نیست.

 کوچک زاده گفت: ویژگی پادشاهان قاجار این بود که در دهان مجلس را ببندند. اگر کسی سعی کند در مجلس در دهان نمایندگان را ببندد، خدای نکرده با پادشاهان قاجار قیاس می شود.

 نماینده تهران افزود: در زمانیکه تبصره دوم ماده 4 طرح اصلاح قانون ریاست جمهوری در حال بررسی بود اخطار قانون اساسی داشتند وقت این اخطار گذشت و تبدیل به یک تذکر مستند به چهار ماده آئین نامه شد.

 کوچک زاده ادامه داد: آقای باهنر شما و هر کس دیگری که بر آن صندلی می نشیند طبق ماده 18 آئین نامه قسم خورده است که این آئین نامه را با رعایت بی طرف کامل اجرا کند، نکته دوم این است که یکی از مواد آئین نامه این است که قطع کلام ناطق خلاف است و شما مسئول جلوگیری آن هستید پناه بر خدا اگر خود شما چنین کنید.

 وی تصریح کرد: دو تذکر دیگر دارم ماده 196 آئین نامه می گوید اخطار درباره مرافی بودن طرح ها و لوایح و سایر موضوعات قابل بحث با قانون اساسی، مقدم بر دیگر اظهارات است، ماده 197 نیز می گوید در صورتیکه نمایندگان نسبت به اجرای آئین نامه داخلی مجلس تخلفی مشاهده کنند حق دارند بلافاصله این تذکر را بدهند.

 نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: دفتر فناوری مجلس دو ستون مشخص کرده که یکی از آنها برای اخطار قانون اساسی است. اخطارهای قانون اساسی مکررا به 30-40 می رسد اما هیات رئیسه توجهی به آن نمی کند سوال این است آیا اخطار قانون اساسی مقدم نیست؟ که هست، آیا شما علم غیب دارید کسانیکه دکمه اخطار را زده اند، دکمه را بی جا زده اند که نمی توانید همچنین علم غیبی داشته باشید، پس من یک نتیجه می گیرم یک راه برای بستن دهان کسانی که حرفی درباره موادی که در حال بحث است، دارند این است که ستون اخطارها پر شود و بگویید که قبل از شما هستند کسانیکه اخطار دارند.

 وی ادامه داد: خب ما که حرفی نداریم به آنها هم رسیدگی کنید. ملت ایران بداننند بنده به جایگاه هیات رئیسه رفتم و پرسیدم از آقای دهقان عضو هیات رئیسه پرسیدم چرا به اخطارها توجه نمی کنید، که گفت رئیس باید اجازه دهد. به رئیس گفتم چرا اجازه نمی دهید اخطارها بیان شود؟ گفت اخطارها را آقای دهقان باید اجازه دهد این دو را با هم روبرو کردم که با هم مجامله کردند که نفهمیدیم چه گفتند.

 کوچک زاده ادامه داد: آقای باهنر اگر اولین اسم در ستون اخطارهای قانون اساسی روشن شد، بلافاصله شما باید طبق سوگندی که خورده اید باید مذاکرات را متوقف و به اخطار گوش کنید نمی توانید بگویید به من ثابت شده است که بی خود دکمه زده شده است، چون هیچ نماینده ای بی خود دکمه نمی زند. اگر اینطور است شما اثبات کنید، میکروفن نماینده را باز کنید تا معلوم شود او حرفی ندارد اگر سه بار چنین شود مردم راجع به او قضاوت خواهند کرد، اما با این کارتان تا وقتی عکسش اثبات شود، برداشت بنده این است شما اجازه می دهید این اسامی زیاد شود، بنده که راجع به تبصره دو ماده 4 طرح اخطار دارم، بمانم پشت سر آقای تابش یا آقای آصفری که درباره آلودگی هوا و تعطیلی تذکر دارند.

 وی تصریح کرد: به قول شما اینها هم مسائل و مواردی است اما به دستور مربوط نمی شود. اما کسی که حرفش مربوط به دستور است، دهانش را می بندید، این کار پادشاهان قجر و خلاف سوگند شما است و این شایسته شما نیست.

 باهنر نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به کوچک زاده گفت: فرمودند که قصد توهین نداشتند انشاءالله ما هم اصل را بر همین می گذاریم.

 وی ادامه داد: ما چند بار عرض کردیم لیستی که داریم و تذکرات و اخطار قانون اساسی در آن ثبت می شود هر روز به 30-50 نفر می رسد حتما کسانیکه این دکمه را می زنند، استدلال و حرف دارند. وقتی طرحی را در مجلس بررسی می کنیم عده‌ای تصور می کنند که باید اخطار دهند و این اخطار باید شنیده شود. وظیفه رئیس مجلس هم این است که اخطار یک یا دو یا سه نفر را بشنویم گاهی اوقات حس می شود که این اخطارها از اصل موضوع بحث فراتر می رود و بیشتر قصد وقت‌گیری مجلس است.

 باهنر افزود: به همین مذاکرات مراجعه کنید ببنید جمعا چند اخطار و تذکر امروز شنیده اید تذکرات و اخطارها معمولا نظر موافق و مخالف است.

 نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: برخی ها می خواهند جای موافق و مخالف را به بهانه اخطار قانون اساسی بگیرند ما هم بالاخره مختصری عقل داریم نگاه می کنیم به فضای کلی مجلس. آئین نامه مشخص کرده است که اگر رئیس اخطار را وارد ندانست آن بخش دیگر تمام شود اما اگر وارد دانست به رای گذاشته می شود. رئیس مجلس که خدمتگزار همه شما است اختیاراتی دارد که براساس این اختیارات و تشخیص باید کار جلسه را جلو ببرد، نمایندگان باید محبت کنند اخطارها و تذکرات بر نظر موافق و مخالف پیشی نگیرد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -